Jakou používám aparaturu při hraní na ulici?

Aktualizace: 5. čvn 2018


Busking na náměstí Svobody v Brně Na této fotce vidíte většinu mé současné hudební aparatury:

  • Roland Cube street - reprobedna před mými koleny, přímo stvořená pro hraní na ulici - má dva vstupy pro mikrofon a jeden AUX do kterého se dá pustit například hudba z mp3ky. Svou sílu sosá z šestice tuzkovych AA baterií a pokud jsou to baterky kvalitní (eneloop) a plně nabité, kombíčko vydrží hrát přes tři hodiny.

  • Mikrofon ShureBeta 58 - mikrofon namířený do mého Didgeridoo je festovní klasikou mezi zpěvovymi mikrofony a je běžně používám pro hru na australský nástroj. Mám na nej malý dřevěný stojánek 

  • Audio-technica atr3350 - Kondenzátorový klopový mikrofon, kterému s oblibou říkám mikrofonek. Jedna se o levný malý mikrofonek s nepříliš kvalitním zvukem, využívám jej pro nahrávání klepani a tukani (srandicky se samotným mikrofonem), především pak pro dozvuceni Cajónu anebo Saxíku. Dá se použit i pro zpěv anebo didge, ale zvuk není plastický. Mikrofonek má nevýhodu v tom, ze se na nej musí stále dokupovat malé kulaté baterečky.

  • Letištní kufr - jakmile jsem zjistil, ze si vše mohu dat do kufru na kolečkách, značně se mi ulehčilo... Dostal jsem se totiž do stavu, kdy lze můj bohatý arsenál (kobereček na sezení, šátek pod Ridu, Vodu a čaj v termosce, tibetské mísy, xylofonek, štěrkátka, vajíčka a další perkusivní zeleninu) převážet pouze na kolečkách ;)


#busking #aparatura #hranínaulici #rolandcubestreet #radyatipy #prohranínaulici #djlidu

48 zobrazení